Audac WX802MK2/B - Negru
Descriere
Boxa de perete 8" Audac WX802MK2/B - Negru
Audac WX802MK2/B este un difuzor performant puternic cu două căi, potrivit pentru o mare varietate de aplicații, asigurând o reproducere de înaltă calitate a muzicii și a vorbirii. Este echipat cu un tweeter de 1 ” și un difuzor cu frecvență joasă de 8”, capabil să furnizeze o putere de 70 W. Audac WX802MK2/B poate fi utilizat în sisteme standard de 16 Ohm, dar și în sisteme PA 100V, cu selector de putere pentru 60 W, 30 W și 15 W. Carcasa sintetică are o formă elegantă, ceea ce o face să se implice în orice mediu si design. Suportul de montare inclus permite montarea orizontală și verticală, precum și focalizarea difuzorului, iar o rețea de protecție avansată integrată protejează tweeterul împotriva suprasolicitării.
Noua serie MK2 își păstrează toate atuurile, dar a fost, de asemenea, modernizată în câteva zone specifice, având în vedere comoditatea și durabilitatea instalatorului. Conexiunea difuzoarelor interioare a fost schimbată într-un bloc de terminale, ceea ce facilitează instalarea unui singur difuzor de perete WXMK2. În plus, acesta poate fi, de asemenea, ușor conectat cu mai multe difuzoare. Atât versiunile interioare cât și cele exterioare sunt acum echipate cu un logo elegant AUDAC rotativ.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Frecvență crossover 2.4 kHz | |
| Crossover pasiv incorporat | |
| Drivere HF 1” | |
| Drivere LF 8” | |
| Banda de frecvență (-10 dB) 50 Hz - 20 kHz | |
| Raspuns in frecvență (± 3 dB) 60 Hz - 17 kHz | |
| Impedanță 16 Ω | |
| Ingress Protection rating IP55 | |
| Transformator de linie 1 | 60 W / 167 Ω |
| Transformator de linie 2 | 30 W / 333 Ω |
| Transformator de linie 3 | 15 W / 667 Ω |
| Putere Max. 140 W | |
| Sensibilitate (1W/1m) 89 dB | |
| Presiunea sonorului (Max. W/1m) @ 100 V 106 dB | |
| Tip difuzor | 2-way |
| Putere RMS | 70 W |
| Dispersie Orizontal 110° | |
| Dispersie Vertical 110° | |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) @ 16 Ω 108 dB | |
| Culoare | Negru (RAL9003) (WX802/B, WX802MK2/B) |
| Material | ABS |
| Dimensiuni | 270 x 360 x 215 mm (W x H x D) |
| Finisare frontala | Grilaj din aluminiu |
| Montare & manipulare | Mounting bracket |
| Temperatura de functionare | -25 °C ~ 70 °C |
| Greutate | 7.500 kg |
| Aplicare | - |
| Cluburi, baruri, restaurante | |
| Rezidențial | |
| Spații corporative | |
| Spații comerciale | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT