Audac WX502MK2/W - Alb
Descriere
Boxa de perete 5 1/4" Audac WX502MK2/W - Alb
Audac WX502MK2/W este un difuzor puternic performant cu 2 căi, potrivit pentru o mare varietate de aplicații, asigurând o reproducere de înaltă calitate a muzicii și a vorbirii. Este echipat cu un tweeter de 1 ” și un difuzor cu frecvență joasă de 5 1/4”, capabil să furnizeze o putere de 50 W. Audac WX502MK2/W poate fi utilizat în sisteme standard de 8 Ohm, dar și în sisteme PA 100V cu selectori de putere pentru 40 W, 20 W și 10 W. Carcasa sintetică în formă elegantă o face să se implice în orice mediu. Suportul de montare inclus permite montarea orizontală și verticală, precum și focalizarea difuzorului, iar o rețea de protecție avansată integrată protejează tweeterul împotriva suprasolicitării.
Această nouă serie își păstrează toate atuurile, dar a fost, de asemenea, modernizată în câteva zone specifice, având în vedere comoditatea și durabilitatea instalatorului. Conexiunea boxelor interioare a fost schimbată într-un bloc de terminale, ceea ce facilitează instalarea unui singur difuzor de perete WXMK2. În plus, acesta poate fi, de asemenea, ușor conectat cu mai multe difuzoare. Atât versiunile interioare cât și cele exterioare sunt acum echipate cu un logo elegant AUDAC rotativ.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Frecvență crossover 2.5 kHz | |
| Crossover pasiv incorporat | |
| Drivere HF 1” | |
| Drivere LF 5” | |
| Banda de frecvență (-10 dB) 55 Hz - 20 kHz | |
| Raspuns in frecvență (± 3 dB) 70 Hz - 18 kHz | |
| Impedanță 8 Ω | |
| Ingress Protection rating IP40 | |
| Transformator de linie 1 | 40 W / 250 Ω |
| Transformator de linie 2 | 20 W / 500 Ω |
| Transformator de linie 3 | 10 W / 1000 Ω |
| Putere Max. 100 W | |
| Sensibilitate (1W/1m) 87 dB | |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) @ 100 V 102 dB | |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) @ 8 Ω 104 dB | |
| Tip difuzor 2-way | |
| RMS Power 50 W | |
| Dispersie Orizontal 110° | |
| Dispersie Vertical 110° | |
| Culoare | White (RAL9003) (WX502MK2/W) |
| Material | ABS |
| Dimensiuni | 212 x 147 x 136 mm (W x H x D) |
| Finisaj frontal | Grilaj din aluminiu |
| Montare & manipulare | Suport de fixare |
| Temperatura de functionare | -25 °C ~ 70 °C |
| Greutate | 2.540 kg |
| Accesorii | Suport de fixare inclusa |
| Aplicare | - |
| Spații comerciale | |
| Spații corporate | |
| Baruri | |
| Restaurante | |
| Rezidential | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT