Audac WX502MK2/OB - Exterior/Negru
Descriere
Boxa de perete 5 1/4" Audac WX502MK2/OB - Exterior/Negru
Audac WX502MK2/OW este un difuzor performant cu 2 căi, special conceput pentru utilizarea în aer liber, asigurând o reproducție de înaltă calitate a muzicii și a vorbirii. Este echipat cu un tweeter de 1 Inch și un difuzor cu frecvență joasă de 5 1/4 Inch, capabil să ofere o putere de 50 W. Poate fi utilizat în sisteme standard de 8 Ohm, dar și în sisteme PA 100V cu selectori de putere pentru 40 W, 20 W și 10 W.
Materialul utilizat pentru suportul de montare pe versiunile exterioare a fost îmbunătățit prin utilizarea aluminiului, ceea ce face ca seria WX MK2 să fie și mai rezistentă la condițiile meteorologice extreme. Suportul permite utilizatorilor să monteze Audac WX502MK2/OW atât vertical cât și orizontal.
Tratamentul special cu acoperire cu pulbere asigură protecția necesară pentru toate condițiile meteorologice. O gaură de scurgere din spatele grătarului de aluminiu permite curgerea apei, iar conectorul rotativ de 5 poli, impermeabil, cu selector de putere, asigură că difuzorul îndeplinește standardul IP55. Suportul de montare inclus permite montarea orizontală și verticală, precum și focalizarea difuzorului, iar o rețea de protecție avansată integrată protejează tweeterul împotriva suprasolicitării.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Conectori | Waterproof AWX-5 connector |
| Frecvență crossover 2.5 kHz | |
| Crossover pasiv incorporat | |
| Drivere HF 1” | |
| Drivere LF 5” | |
| Banda de frecvență (-10 dB) 55 Hz - 20 kHz | |
| Raspuns in frecvență (± 3 dB) 70 Hz - 18 kHz | |
| Impedanță 8 Ω | |
| Ingress Protection rating IP55 | |
| Transformator de linie 1 | 40 W / 250 Ω |
| Transformator de linie 2 | 20 W / 500 Ω |
| Transformator de linie 3 | 10 W / 1000 Ω |
| Putere Max. 100 W | |
| Sensibilitate (1W/1m) 87 dB | |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) @ 100 V 102 dB | |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) @ 8 Ω 104 dB | |
| Tip difuzor 2-way | |
| RMS Power 50 W | |
| Dispersie Orizontal 110° | |
| Dispersie Vertical 110° | |
| Culoare | Negru (RAL9003) (WX502MK2/OB) |
| Material | ABS |
| Dimensiuni | 212 x 147 x 136 mm (W x H x D) |
| Finisaj frontal | Grilaj din aluminiu |
| Montare & manipulare | Suport de fixare |
| Temperatura de functionare | -25 °C ~ 70 °C |
| Greutate | 2.540 kg |
| Accesorii | 5-pin connection cable (70 cm) - inclus |
| Accesorii | Mounting bracket - inclus |
| Aplicare | - |
| Terase | |
| Grădini | |
| Zonele de pișcină | |
| Facilități sportive | |
| Baruri | |
| Restaurante | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT