Audac NOBA8A/W - Alb
Descriere
Incinta de bass activ 8” Audac NOBA8A/W - Alb
Audac NOBA8A/W este o incinta de bass activ compact de 8", care se caracterizează printr-un design inovator și unic. Cu forma sa curbată, realizată din aluminiu de 4 mm grosime și wooferul său extrem de puternic de 200 W, Audac NOBA8A/W este capabil să livreze un răspuns de frecvență scăzută nemaintalnit pentru dimensiunile sale. Experiența acustică perfectă este garantată atunci când întregul spectru de frecvență audio este distribuit în mod egal.
Aspectul neted îi permite să fie montat pe un perete, pe tavan sau chiar sub mobilier, dar datorită compoziției unice a pieselor sale, Audac NOBA8A/W asigură o răspândire mult mai bună a undelor sonore decât alte incinte similare. Amplificatorul integrat de clasa D oferă o claritate impresionantă de 150 W pentru ambele ieșiri de difuzor pentru a asigura o diviziune sonoră impecabilă. Utilizează tehnologia WaveDynamics ™ de la AUDAC, care permite utilizatorului să stabilească cu ușurință configurația acustică optimă. Utilizatorul poate încărca pur și simplu setările audio preferate prin intermediul intrării USB. Conexiunile de intrare balansate sunt conectate folosind conectori cu 3 pini, în timp ce fiecare ieșire de înaltă frecvență are doi conectori. Acest lucru vă permite să conectați până la 4 (8 Ohm) sau 8 (16 Ohm) difuzoare.
Un suport de fixare pe perete inclus oferă posibilități de montare pe orice perete, în timp ce fixarea pe plafon este posibilă prin accesorii disponibile opțional. O telecomandă opțională de 2,4 GHz permite controlul portabil al funcțiilor de bază, chiar dacă nu este montat la vedere.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Putere Max. | 200 W |
| Putere RMS | 100 W |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) 108 dB | |
| Senzitivitate (1W/1m) 83 dB | |
| Impedantă | 8 Ω |
| Răspuns Frecventă (± 3 dB) 90 Hz - 350 kHz | |
| Banda de Frecventă (-10 dB) 45Hz - 350 kHz | |
| Putere RMS Satelit @ 4 Ω Stereo 2 x 150 W | |
| Putere RMS Satelit @ 8 Ω Stereo 2 x 75 W | |
| Semnal / Zgomot > 85 dB | |
| Crosstalk (@ 1 kHz) > 100 dB | |
| Tehnologie Class-D | |
| Difuzor 8” ferrite with 2.4” voice coil | |
| Conectori Intrare | 3-pin Euro Terminal Block (Pitch - 3.81 mm) |
| Conectori Ieșire | 2-pin Euro Terminal Block (Pitch - 5.08 mm) |
| Driver | Ferită de 8 ”cu 8 bobină de 2,4” |
| Material | Aluminiu cu capace laterale din plastic |
| Finisaj frontal | Gratar din otel (calibru 18) |
| Coloare | Negru (RAL9004) |
| Montare | Suport de perete de montare |
| Dimensiune | 558 x 383 x 149 mm (W x H x D) |
| Greutate | 9.75 kg |
| Accesoriu Inclus | Suport montare perete |
| Accesoriu Optional | RMT40 2.4 GHz remote control |
| Accesoriu Optional | MBK410C Ceiling mount bracket |
| Aplicare | - |
| Baruri, Restaurante | |
| Magazine | |
| Educație | |
| Rezidențial | |
| Corporate | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT