Audac CELO5 - Alb/8Ω
Descriere
Boxa de plafon High-end 5" cu membrană de aluminiu - Alb/8Ω
Seria CELO este prima serie de difuzoare de tavan subțire, de înaltă calitate, formată din patru modele care pot garanta o experiență optimă pentru fiecare situație și aplicație. CELO5 este modelul de 5 ”al acestei serii. Datorită designului său subțire al grătarului, cu o margine foarte subțire de numai 1 mm și o adâncime limitată a grătarului care extrudează de pe suprafața tavanului cu doar 3,2 mm, aceste difuzoare vor deveni aproape invizibile atunci când sunt montate.
Grătarul elegant și discret este ținut în loc cu ajutorul unor magneți puternici de neodim, ceea ce face ca asamblarea și demontarea să fie foarte simple, dar suficient de fiabile pentru a menține grătarul pe loc pe durata de viață completă a difuzorului. Difuzoarele CELO sunt realizate folosind doar materiale de cea mai înaltă calitate, garantând o experiență sonoră de neegalat.
Un tweeter cu con de aluminiu de 1” este ținut în poziție de un braț optimizat din punct de vedere acustic în fața unui woofer de con de aluminiu de 5”. Împreună cu rețeaua crossover care este formată din componente de înaltă calitate, acest lucru are ca rezultat reproducerea sunetului natural pentru un sunet cald și detaliat, cu o putere RMS de 50 de wați.
Pentru a garanta o stabilitate pe toată durata de viață, o montare sigură și o instalare ușoară, conexiunea difuzorului se face folosind conectori cu clemă cu arc placat cu aur. Montarea difuzorului în tavan ar trebui să se facă printr-un mecanism de fixare rapidă, care poate fi strâns de patru șuruburi și de grătarul frontal.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Putere Max. | 100 W |
| Putere RMS | 50 W |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) 102 dB | |
| Senzitivitate (1W/1m) 85 dB | |
| Impedantă | 8 Ω |
| Răspuns Frecventă (± 3 dB) 70 Hz - 20 kHz | |
| Banda de Frecventă (-10 dB) 55 Hz - 20 kHz | |
| Driver LF | 5" |
| Driver HF | 1" |
| Dispersie conica | 155° |
| Crossover Pasiv | 3kHz |
| Connection | Gold-Con™ |
| Material | ABS |
| Finisaj frontal | Grătar alb subțire |
| Montare | Mecanism de fixare rapidă cu 4 șuruburi |
| Coloare | Alb (RAL9003) |
| Decupare | 100 mm (Ø) |
| Greutate | 1 kg |
| Dimensiune | 175 x 98 mm (Ø x D) |
| Temperatura de funcționare | -20 °C ~ 60 °C |
| Accesoriu inclus | Șablon pentru decupaj |
| Accesoriu inclus | Grătar alb subțire GLC05/W |
| Accesoriu opțional | Transformator de linie WTR24 - 24W 100V |
| Accesoriu opțional | Grătar negru subțire GLC05/B |
| Accesoriu opțional | Grătar vopsibil subțire GLC05/P |
| Aplicare | - |
| Spații comerciale | |
| Spații corporate | |
| Baruri | |
| Restaurante | |
| Rezidential | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT