Audac BASO12/W - Alb
Descriere
Incinta de bass pasiv 12" - Alb
BASO este un cabinet de bas pasiv care se poate utiliza universal. Designul bass reflex este conceput pentru a fi cât mai compact posibil, oferind în același timp performanța maxima în ceea ce privește calitatea sunetului și presiunea. Carcasa este realizata din placaj robust de înaltă calitate, în timp ce designul elegant permite amplasarea în orice mediu. BASO12 este încărcat cu un woofer de 12 ”de înaltă performanță, cu o putere nominală RMS de 500 Watt și o putere maximă de 1000 Watt.
Puterea acestui difuzor provine dintr-o bobină vocală de 4 ”, care este permisă pentru excursii foarte lungi. Deplasările sunt controlate cu precizie de suspensia duală cu pierderi reduse, rezultând un comportament liniar superior. Aceste materiale de înaltă calitate selectate cu atenție, în colaborare cu măiestrie acustică precisă, au ca rezultat o combinație impresionantă de perforare și extensie de frecvență joasă, fără compromisuri. Proiectarea extrem de eficientă are ca rezultat o sensibilitate de 98 dB, cu capacitatea de a produce o presiune acustică continuă de până la 125 dB.
Răspunsul în frecvență variază de la 40 Hz până la 300 Hz în timp ce coboară la 35 Hz la -10 dB. Pe lângă aceste aspecte acustice, s-a acordat multă atenție tuturor celorlalte aspecte, făcându-l cât mai versatil posibil. Carcasa este compactă, proiectată fără niciun sacrificiu pentru robustețe datorită materialului de placaj de înaltă calitate de 18 mm finisat cu acoperire structurată. Conexiunile sunt realizate folosind doi conectori compatibili cu speakon, amplasați într-un conector încastrat, permițând conectarea la alte dulapuri. Acest lucru permite, de asemenea, amplasarea aproape de orice perete sau colț.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Putere Max. | 1000 W |
| Putere RMS | 500 W |
| Presiunea sunetului (Max. W/1m) 125 dB | |
| Senzitivitate (1W/1m) 98 dB | |
| Impedantă | 8 Ω |
| Răspuns Frecventă (± 3 dB) 40 Hz - 300 kHz | |
| Banda de Frecventă (-10 dB) 35 Hz - 600 kHz | |
| Driver | Ferită de 12 ”cu suspensie cu pierderi reduse și bobină de 1,5” |
| Connection | 2 x Speakon |
| Material | Placaj de 15 mm cu acoperire structurată |
| Finisaj frontal | Gratar din otel (calibru 18) |
| Montare | 3 x M6 orificii de instalare a suportului de montare pe ambele părți |
| Coloare | Alb (RAL9003) |
| Dimensiune | 380 x 449 x 460 mm (W x H x D) |
| Temperatura de operare | -20 °C ~ 60 °C |
| Greutate | 22kg |
| Aplicare | - |
| Spații comerciale | |
| Spații corporate | |
| Baruri | |
| Restaurante | |
| Rezidential | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT