În Stoc - Livrare 24h
B&C 8FG51
523,00RON
Fără TVA: 432,23RON
Marcă: B&C
Cod Produs: 8FG51
Descriere
Difuzor B&C 8FG51 , 250/500 W , 93dB , 50-4000Hz , bobina 2" , ferita
Specificații
| Difuzor de 8” cu bobina de 2" | |
| Putere nominala | 250 W |
|---|---|
| Putere muzicala | 500W (program) |
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 93 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω |
| Raspuns frecventa | 50Hz-4000Hz |
| Frecventa tuning recomandata | 52 Hz |
| Volum incinta recomandata | 17 L |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 49 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5.1 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.34 1 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 9.0 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.32 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 20 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 220 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 0.7 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 6.5 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 35 g |
| BL factor | 12.9 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 0.5 mH |
| Greutate | 3.5 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT