Descriere
Difuzor B&C 8BG51 , 250/500 W , 92dB , 50-4000Hz , bobina 2" , neodimium
Specificații
| Difuzor de 8” cu bobina de 2" | |
| Putere nominala | 250 W |
|---|---|
| Putere muzicala | 500W (program) |
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 92 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω |
| Raspuns frecventa | 50Hz-4000Hz |
| Volum incinta recomandata | 19 l |
| Frecventa de tuning recomandata | 49 Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 52 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5.1 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.42 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 12.3 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.4 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 18 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 220 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 0.6 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 6.5 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 35 g |
| BL factor | 11.8 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 0.5 mH |
| Greutate | 1.8 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT