Audac CAP448 - 4 x 480W 100V
Descriere
Amplificator de putere dual-channel 4 x 480W 100V
Seriile CAP sunt amplificatoare profesionale de putere multi-canal de 100V. CAP248 oferă patru canale și are o putere de ieșire de 480 Watt. În acest fel, se oferă o soluție flexibilă pentru sistemele de distribuție audio cu patru zone independente. O eficiență și fiabilitate ridicate ale dispozitivului este obținută prin utilizarea surselor de comutare în combinație cu tehnologia amplificatorului de clasă D. Un ventilator cu temperatură controlată menține în mod constant toate piesele în intervalul corect de funcționare. Un circuit de protecție multifuncțional încorporat protejează împotriva defecțiunilor DC, scurtcircuitului, supraîncălzirii, supraîncărcării și limitează semnalul atunci când este necesar. Conexiunile de intrare sunt realizate folosind conectori XLR echilibrați și conectorii de ieșire de legătură sunt furnizați pentru conectarea la alte amplificatoare. În plus, pentru fiecare canal este prevăzut un comutator de filtru trece-sus (400 Hz) și un potențiometru de reglare a câștigului. Conexiunile de ieșire sunt realizate folosind conectori fiabili ai blocului de borne și toate acestea sunt adăpostite într-o carcasă solidă, dublă (2 HE), carcasă de montare a rackului de 19 ”.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Putere RMS | 4 x 480 W |
| Răspuns Frecventă (± 3 dB) | 50 Hz - 22 kHz |
| Semnal / Zgomot > 100 dB | |
| THD+N (@ 1 kHz) < 0.3% (1/2 Rated Power) | |
| Crosstalk (@ 1 kHz) < 80 dB | |
| Technologie | Class-D |
| Alimentare | Mod de comutare |
| Sursa de putere | 230 ~ 240 V AC / 50 Hz |
| Sensibilitate intrare (1W/1m) -0.5 dB ~ 10.5 dB | |
| Conector intrare | XLR female with Male Linkthrough |
| Impedanță intrare | 10 kΩ balanced |
| Ieșire Tensiune / Impedanță 100 V / 21 Ω | |
| Conector ieșire | 4-pin Euro Terminal Block (Pitch - 5.08 mm) |
| Protecție scurtcircuit DC | |
| Protecție la supraîncălzire | |
| Protecție la suprasarcină | |
| Limitarea semnalului de protecție | |
| Răcire | ventilator controlat de temperatură |
| Operating temperature | 0° ~ 40° @ 95% Umiditate |
| Dimensiuni | 482 x 88 x 420 mm (W x H x D) |
| Greutate | 8.850 kg |
| Montare | 19 ” |
| Înălțimea unității | 2 HE |
| Material | Oțel |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | 4 x conector de ieșire pentru bloc de borne Euro cu 4 pini |
| Accesorii Opțional | mânere de montare pe rack CPE100 |
| Aplicare | - |
| Baruri, Restaurante | |
| Magazine | |
| Educație | |
| Rezidențial | |
| Corporate | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT