Audac CAP412 - 4 x 120W 100V
Descriere
Amplificator de putere multi-channel 4 x 120W 100V
CAP412 este un amplificator de putere profesional cu patru canale 100V, care este capabil să furnizeze 120 de wați fiecăruia dintre cele patru canale de ieșire separate. Acest lucru creează o mare flexibilitate și noi posibilități pentru sistemele de distribuție audio instalate în mai multe zone. Fiecare canal de ieșire conține diferite robinete de alimentare pentru a fi utilizate în aplicații de 100 volți, 70 volți și chiar 4 Ohm cu impedanță redusă, iar conexiunile semnalului de intrare sunt realizate folosind conectori XLR echilibrați, permițând conectarea la alte amplificatoare. Pe lângă toate posibilitățile de conectare dorite, CAP412 oferă, de asemenea, un potențiometru de control al câștigului și un comutator de filtru trece înalt (400Hz) pe partea din spate a unității. Un circuit de protecție multifuncțional încorporat protejează împotriva defecțiunilor DC, scurtcircuitului, supraîncălzirii, suprasolicitării și limitează semnalul atunci când este necesar. Totul este încorporat într-un spațiu dublu de rack, carcasă din oțel de 19 ”.
Specificații
| Date tehnice | - |
|---|---|
| Putere RMS | 4 x 120 W |
| Răspuns Frecventă (± 3 dB) | 50 Hz - 22 kHz |
| Semnal / Zgomot > 100 dB | |
| THD+N (@ 1 kHz) < 0.3% (1/2 Rated Power) | |
| Crosstalk (@ 1 kHz) < 80 dB | |
| Technologie | Class-D |
| Alimentare | Mod de comutare |
| Sursa de putere | 230 ~ 240 V AC / 50 Hz |
| Sensibilitate intrare (1W/1m) -0.5 dB ~ 10.5 dB | |
| Conector intrare | XLR female with Male Linkthrough |
| Impedanță intrare | 10 kΩ balanced |
| Ieșire Tensiune / Impedanță 100 V / 42 Ω | |
| Conector ieșire | 4-pin Euro Terminal Block (Pitch - 5.08 mm) |
| Protecție scurtcircuit DC | |
| Protecție la supraîncălzire | |
| Protecție la suprasarcină | |
| Limitarea semnalului de protecție | |
| Răcire | ventilator controlat de temperatură |
| Operating temperature | 0° ~ 40° @ 95% Umiditate |
| Dimensiuni | 482 x 88 x 420 mm (W x H x D) |
| Greutate | 14.800 kg |
| Montare | 19 ” |
| Înălțimea unității | 2 HE |
| Material | Oțel |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | 4 x conector de ieșire pentru bloc de borne Euro cu 4 pini |
| Accesorii Opțional | mânere de montare pe rack CPE100 |
| Aplicare | - |
| Baruri, Restaurante | |
| Magazine | |
| Educație | |
| Rezidențial | |
| Corporate | |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT