Descriere
Difuzor B&C 8NDL64 , 350/700 W , 97dB , 80-4000Hz , bobina 2.5"
, neodimium
Specificații
| Difuzor de 8” cu bobina de 2.5" | |
| Putere nominala | 350 W |
|---|---|
| Putere muzicala | 700W (program) |
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 97 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω |
| Raspuns frecventa | 80Hz-4000Hz |
| Volum incinta recomandata | 10 l |
| Frecventa de tuning recomandata | 85 Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 80 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5.4 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.251 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 10.91 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.25 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 9.6 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 220 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 1.88 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 4.5 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 28 g |
| BL factor | 17.5 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 0.62 mH |
| Greutate | 2.8 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT