Descriere
Difuzor B&C 8CL51 , 120/240 W , 99dB , 150-8000Hz , bobina 1.5" , ferita
Specificații
| Difuzor de 8” cu bobina de 1.5" | |
| Putere nominala | 120 W |
|---|---|
| Putere muzicala | 240W (program) |
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 99 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω |
| Raspuns frecventa | 150Hz-8000Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 126 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5.2 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.391 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 4.6 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.36 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 6 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 132 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 3 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 2.5 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 6 g |
| BL factor | 15.3 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 8.2 mH |
| Greutate | 2.4 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT