În Stoc - Livrare 24h
B&C 6MD38
417,00RON
Fără TVA: 344,63RON
Marcă: B&C
Cod Produs: 6MD38
Descriere
Difuzor B&C 6MD38 , 120/240 W , 96dB , 150-6000Hz , bobina 1,5" , ferita
Specificații
| Difuzor de 6,5” cu bobina de 1,5" | |
| Putere nominala | 120 W |
|---|---|
| Putere muzicala | 240 W (program) |
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 96 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω ( exista varianta si de 16Ω ) |
| Raspuns frecventa | 150Hz-6000Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 130 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5,7 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.49 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 3,7 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.44 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 3 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 132 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 1,4% |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 2 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 12 g |
| BL factor | 10.5 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 0.25 mH |
| Greutate | 2.2 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT