Descriere
Difuzor B&C 15CLA76 , 350/700 W , 99 dB , 40-3000 Hz , bobina 3" , neodimium
Specificații
| Difuzor de 15” cu diametru bobina de 3" | |
| Putere nominala | 350 W |
|---|---|
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 99 dB |
| Impedanta nominala | 8Ω |
| Raspuns frecventa | 40Hz-3000Hz |
| Volum incinta recomandata | 100 l |
| Frecventa de tuning recomandata | 50 Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 40 Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 5.2 Ω |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.31 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 6.9 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.3 |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 176 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 855.0 cm2 |
| Randamentul difuzorului (η₀) | 3.5 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 5.5 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 93 g |
| BL factor | 19.8 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 0.5 mH |
| Greutate | 3.9 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT