Descriere
Difuzor B&C 12PS76, 450/900 W , 95 dB , 40-1000 Hz, bobina 3", ferita
Specificații
| Difuzor de 12” cu diametru bobina de 3" | |
| Putere RMS | 450 W |
|---|---|
| Sensibilitate ( 1W/1M ) | 95 dB |
| Impedanta nominala | 8 OHM |
| Raspuns frecventa | 40Hz-1000Hz |
| Frecventa de tuning recomandata | 43 Hz |
| Parametrii | - |
| Frecventa de rezonanta (Fs) | 42Hz |
| Rezistenta bobina (Re) | 6.1Ohm |
| Factor de calitate electric (Qes) | 0.22 |
| Facor de calitate mecanic (Qms) | 3.8 |
| Factor de calitate total (Qts) | 0.2 L |
| Volum de aer echivalent (Vas) | 75 l |
| Suprafata membranei (Sd) | 522 cm2 |
| Randamentul difuzorului (n0) | 2.4 % |
| Excursia maxima a membranei (Xmax) | 7 mm |
| Masa sitemului mobil (Mms) | 74 g |
| BL factor | 23.5 T x m |
| Inductanta bobina (Le) | 2 mH |
| Greutate | 7.6 Kg |
Recenzii (0)
Nu exista momentan recenzii.
CLIENȚII AU MAI VIZUALIZAT